تاریخچه سازمان

اولین ایستگاه آتش نشانی در شهر سبزوار در سال 1347 به عنوان واحد آتش نشانی شهرداری سبزوار احداث و شروع به فعالیت نمود.در ابتدا آتش نشانی تنها داراي يك خودرو سنگين حریق بود و تعداد پرسنل و مسئولیت ها در  آن زمان به این ترتیب بوده که دو نفر مامور،يك بي سيم چي ويك راننده كه در مواقع اضطراري مشغول بكار مي شدند.

مكان آتش نشاني ابتدا در محل هتل شهرداري بوده وبعد به كانون منتقل شده كه گويا باپارك موتوري يكي بوده است وجاي مخصوص براي خود نداشته اند. تا اينكه بالاخره اولين ايستگاه آ‎تش نشاني در محلي كه هم اكنون بعنوان ايستگاه يك(كاشفي جنوبي) مي باشد احداث شده وبا یک دستگاه  خودرو ليلاند شروع بكار نمود. بتدريج و با افزايش جمعيت و وسعت شهر به تعداد خودروهاي آن اضافه و نهايتا ايستگاه 2 آتش نشاني (ميدان شهيدبهشتي) نيز در سال 1376 احداث شد.

واحد آتش نشاني شهرداري سبزوار ازتاريخ 1/2/82 به صورت سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني سبزوار با شخصيت حقوقي واستقلال مالي واداري كه به صورت خودگردان و زيرنظر هيئت مديره وشوراي سازمان اداره مي شود تبدیل شد

در سال 1385 با توجه به گسترش توحید شهر و همچنین بعد مکانی که فاصله نسبتا زیادی را تا شهر سبزوار داشت لزوم تاسیس ایستگاه آتش نشانی احساس شد که در  همین سال این مهم به سرانجام رسید و سومین ایستگاه آتش نشانی سبزوار در خیابان مولوی توحید شهر تاسیس شد.

در سالهای نیمه دوم دهه هشتاد با توجه به ایجاد و انتقال مراکز دانشگاهی به شمال شرق سبزوار و گسترش شهر به این قسمت و همچنین دوری از ایستگاه های آتش نشانی کلنگ ایستگاه جدید بر زمین زده شد تا در سال 1387 چهارمین ایستگاه آتش نشانی سبزوار به بهربرداری رسید

پس از سال 1382 وتبدیل وضعیت از واحد آتش نشانی شهرداری به  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی سبزوار  اولین مدیر عامل خود یعنی جناب آقای دکتر ابوی ثانی را به خود دید که ایشان حدود سه سال در این سمت خدمت رسانی کردند پس از ایشان آقایان مهندس فاضل منش به مدت 5 سال،آقای علی اکبر ایزدی به مدت دو سال و جناب آقای مهدی احمدی راد از سال 93 تا کنون این مسئولیت بزرگ را بر عهده دارند

لازم به ذکر است در بین این سال ها آقایان مهندس محمد حسن کریمی به مدت شش ماه و جناب آقای احمدی راد(مدیر عامل فعلی) به مدت هشت ماه به عنوان سرپرست سازمان عهده دار مسئولیت بوده اند.

ساختمان سازمان مرکزی آتش نشانی و خدمات ایمنی سبزوار در حال حاضر در خیابان انقلاب نرسیده به خیابان گلستان روبه روی کتابخانه ناوی  واقع شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید:

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار است.