مقالات آموزشی

نکات ایمنی در فصل سرما

▪ دریچه کولر در زمستان بسته باشد یا باز؟ در فصل سرما توصیه می شود دریچه کولر بسته شود، زیراکانال کولر به علت داشتن ارتفاع و قطر بیشتر نسبت به دودکش ساختمان، عمل دودکشی قوی تری انجام می دهد و می تواند به عنوان دودکش عمل کند و جریان خروج دود از دودکش به صورت معکوس... (ادامه)

یکشنبه، 25 آبان 1393 | موضوع:

دستورالعمل ایمنی مساجد وتکایا

1. در فضاهای تجمعی پرتراکم مانند زیارتگاه ها، مساجد، حسینیه ها، و تکایا به ازای 50 تا 300 نفر دو راه خروج، از 301 تا 1000 نفر سه خروجی و بیشتر از 1000 نفر چهار خروجی دور از هم که همواره باز و بدون هرگونه مانع باشند لازم و ضروری است. 2. رعایت فاصله مناسب سیم... (ادامه)

شنبه، 10 آبان 1393 | موضوع:

نکات ایمنی هنگام خروج از منزل

1. قبل از ترک منزل خود تمامی وسایل غیرضروری الکتریکی را خاموش و درصورت امکان جریان برق آن را از ناحیه فیوز مینیاتوری قطع نمایید. 2. وسایل گرما زا را خاموش کرده و شیر اصلی گاز را از ناحیه بعد از کنتور و یا سیلندر گاز کاملاً ببندید. 3. از بسته بودن شیرهای آب گرم و سرد... (ادامه)

شنبه، 10 آبان 1393 | موضوع:

اقدامات لازم در هنگام وقوع زلزله

آمادگي فردي: بايد به کارهايي که به هنگام زلزله امی خواهید انجام دهید کاملا فکر کنيد. ممکن است در منزل و يا در سالن اجتماعات، در حال تماشاي تئاتر، در استاديوم، با دوستانتان، در حال رانندگي و يا مشغول انجام ساير کارهاي روزمره باشيد. برنامه ريزي و آمادگي باعث ميشود که شما بهنگام زلزله فردي خونسرد... (ادامه)

یکشنبه، 9 شهريور 1393 | موضوع:

ایمنی برای کودکان در خانه

  معمولا والدين در مورد حفاظت از كودكانشان در برابر ابتلا به بيماريها سوء استفاده يا كودك ربايي بسيار نگران هستند. اما بسياري از آنها از مهمترين خطري كه مي تواند ايمني و سلامت كودكشان را تهديد كند غافل مي شوند: كودكان از ابتداي تولد تا سن پنج سالگي در معرض آسيبهاي جدي در خانه قرار... (ادامه)

شنبه، 1 شهريور 1393 | موضوع:

توصیه های بهداشتی در خصوص مراقبت از سلامت در روزهای گرد و غبار

 عدم خروج غیر ضروری از منزل و محل کار مسقف بخصوص بیماران دچار بیماریهای قلبی و ریوی و مبتلا یان به آسم و آلرژی. استفاده از وسایط نقلیه عمومی بیشتر و خود داری از بکارگیری وسایط نقلیه شخصی بخصوص بصورت تک سرنشین.  جلوگیری از ازدحام و ایجاد ترافیک در خیابان های پر تردد با روان سازی عبور... (ادامه)

سه شنبه، 10 تير 1393 | موضوع:

آوار

چگونه در زير آوار زنده بمانيم مقاله‌اي که ملاحظه مي‌فرماييد، توسط آقاي «doug copp» در خصوص کاهش خسارات جاني در هنگام وقوع زلزله ارائه شده است. اين مقاله توسط اداره کل تأسيسات برقي مديريت انرژي ترجمه و جهت بهره‌برداري ارائه مي‌گردد.انتظار مي‌رود که اين متن بتواند اطلاعات مفيدي را در اختيار خوانندگان محترم قرار دهد. نام من،... (ادامه)

دوشنبه، 22 ارديبهشت 1393 | موضوع:

آیین نامه ایمنی مخازن آب و استخر ها

آیین‌نامه ایمنی ‏مخازن آب و استخرها   هدف: ‏هدف از تدوین این آیین‌نامه پیشگیری از حوادث منجر به صدمات جانی و ‏خسارات مالی در حین کار کارگران در محل مخازن آب و استخرها می‌باشد. با عنایت ‏به اینکه تا کنون آیین‌نامه‌ای تحت عنوان آیین‌نامه ایمنی در مخازن آب و استخرها ‏در مجوعه آیین‌نامه‌های مصوب شورای عالی حفاظت... (ادامه)

دوشنبه، 22 ارديبهشت 1393 | موضوع:

ایمنی در آشپزخانه

ایمنی آشپزخانه در اكثر خانه ها آشپزخانه قلبِ زندگيِ خانوادگي است. همچنين تامين امنيت اين محل يكي از مهمترين مسائل در جهت حفظ سلامت كودك است. در هر آشپزخانه معمولي خطرات پنهاني وجود دارند كه مي توانند سلامت كودك را تهديد كنند، اما شما با طراحي مناسب و انجام تغييرات لازم مي توانيد سلامت كودك را... (ادامه)

دوشنبه، 22 ارديبهشت 1393 | موضوع:

آزمایش نشت گاز

آزمايش نشت گاز بعد از وصل نمودن وسیله گاز سوز به سیستم لوله کشی گاز و قبل از شروع به استفاده از وسیله گاز سوز حتما می بایستی آزمایش نشت گاز را انجام دهید. برای انجام آزمایش نشت گاز در یک ظرف مقداری آب ریخته و به ان صابون یا مایع ظرفشویی و یا پودر اضافه کنید... (ادامه)

دوشنبه، 22 ارديبهشت 1393 | موضوع:
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار است.